Kotły podwójne IGNIS

Kocioł IGNIS jest nowatorskim rozwiązaniem zespołu grzewczego, w którym połączone zostały dwa kotły węglowe w jedną całość.

Uwaga! IGNIS przeznaczony jest do użytkowania jako zasypowy podgrzewacz wody użytkowej, zabronione jest użytkowanie urządzenia w sposób tradycyjny, tj. do centralnego ogrzewania pomieszczeń. Gdziekolwiek w serwisie internetowym SEKO wspomina się o urządzeniu IGNIS używając określenia „zespół grzewczy”, „kocioł” czy „piec”, informacja dotyczy kotła (pieca) działającego jedynie jako podgrzewacz cwu, nie zaś urządzenia grzewczego przeznaczonego do ogrzewania budynków czy lokali.

Kocioł IGNIS jest nowatorskim rozwiązaniem zespołu grzewczego, w którym połączone zostały dwa kotły węglowe w jedną całość. Kocioł 1 to przedpalenisko, wyposażony w automatyczny podajnik ślimakowy z paleniskiem retortowym, wyposażony w obrotową dyszę powietrza, przystosowany do spalania węgla kamiennego sortymentu eko-groszek1. Kocioł – 2 stanowi kanałowy wymiennik ciepła, wyposażony w stały, wodny ruszt z możliwością spalania węgla sortymentu orzech.

Kocioł IGNIS charakteryzuje się mniejszymi gabarytami zestawu oraz większą funkcjonalnością przy montażu, dzięki zastosowaniu wymienników zamontowanych w jednej obudowie: kocioł posiada jedno wyjście i jeden powrót wody z układu CO. Zaletą tego rozwiązania jest szerokość zestawu nie przekraczająca 130 cm w wersji 22 kW oraz 135 cm w wersji 32 kW.

Poprzez zastosowanie nowoczesnych sterowników oraz palnika z obrotową dyszą powietrza istnieje możliwość spalania oprócz ekogroszku także peletu.

Kotły podwójne

Piece dwa w jednym IGNIS

Piece podwójne IGNIS

Zespół grzewczy opalany ekogroszkiem/peletem, stanowiący połączenie dwóch urządzeń w jedno.

  • ✓ kotły przyjazne Użytkownikowi
  • ✓ efekt czterdziestoletnich doświadczeń w produkcji kotłów
  • ✓ wysoka efektywność spalania
  • ✓ intuicyjna obsługa

Rewelacyjny palnik

Koniec ze szlaką!

Palnik retortowy w kotłach podwójnych Ignis wyposażony jest w obrotową dyszę powietrza. Dysza ta miesza paliwo na etapie gdy jeszcze nie jest spalone, przez co penetracja powietrza jest większa i powstałe w wyniku spalania żużle („szlaka”) są rozrywane – jest to pewnego rodzaju proces samoczyszczenia się palnika.

Rozwiązanie to jest praktycznie bezawaryjne co bezpośrednio wpływa na komfort użytkowania, zapewnia wyższą sprawność spalania w porównaniu ze zwykłym palnikiem retortowym, eliminację problemu tworzenia się szlaki na obrzeżach palnika i zatykania otworów powietrza.

Łatwe czyszczenie i automatyczne odpopielanie pieca

Kotły z podajnikiem serii BAWARIA K5 zostały wyposażone w system łatwego czyszczenia oraz automatycznego odpopielania Clean Protect.

Prosty w obsłudze

Zaawansowany sterownik kotła

Piece podwójne IGNIS zostały fabrycznie wyposażone w jeden z najbardziej zaawansowanych sterowników na rynku. System TOUCH & PLAY z enkoderem zapewnia łatwą i przyjazną obsługę.

Sterownik kotła można rozszerzyć o moduł internetowy ecoNET300 oraz ecoSTER TOUCH (panel zdalnego sterowania pełniący również funkcję termostatu pokojowego).

ecoNET 300 (opcja) to zaawansowany moduł komunikacyjny, który umożliwia zdalne zarządzanie pracą urządzenia za pomocą komputera, telefonu czy tabletu przez Internet. Użytkownik ma dzięki temu możliwość sterowania parametrami regulacji temperatury w wybranych pomieszczeniach, pracą pomp, mieszaczy, wentylatorów oraz podglądu stanu pracy wybranego urządzenia

Istotną korzyścią z punktu widzenia użytkownika jest przejrzysta wizualizacja historii pracy urządzenia w postaci wykresów.

Użytkownik ustawia temperaturę pracy kotła, a pozostałe parametry (czas podawania, czas przerwy, siła nadmuchu) dobierane są automatycznie.

płynna ciągła regulacja wentylatorem nadmuchowym w pełnym zakresie oraz regulacja pogodowa obiegu c.o.

możliwość dołączenia drugiego panelu np. do pokoju

automatyczne utrzymanie zadanej temperatury w instalacji c.o. i CWU

Praca w trybie lato/zima

Funkcja priorytetu CWU lub pracy równoległej

możliwość współpracy z innymi źródłami ciepła (np. kocioł olejowy lub gazowy)

dezynfekcja termiczna – ochrona przed bakteriami Legionelli

współpraca z termostatem pokojowym

zdalne sterowanie – możliwość sterowania i kontroli za pomocą urządzeń mobilnych niezależnie od swojej lokalizacji (opcja)

Funkcja ochrony pomp przed zastaniem

Różne warianty wykonania pieca i usytuowania zasobnika

Dostępne warianty kotłów IGNIS

Każdy z nas jest inny – w trosce o jak najlepsze dopasowanie Twojego kotła oferujemy wersję z zasobnikiem po prawej lub lewej stronie kotła.
Teraz to Ty wybierasz jak umiejscowisz zasobnik i z której strony otworzysz drzwiczki!.

Galeria zdjęć

Kotły c.o. podwójne wielopaliwowe

Dane techniczne

Piece c.o. wielopaliwowe

Wyszczególnienie Miano Piec podwójny IGNIS 22 Piec podwójny IGNIS 32
moc nominalna kotła kW  6,6 – 22 9,6 – 32
powierzchnia ogrzewana m2  70 – 200 100 – 250
pojemność wodna kotła  dm3 75 90
przekrój komina murowanego  cm 14 x 26 14 x x26
wysokość min. komina  m  7 8
przekrój czopucha  fi  130 160
wysokość kotła/zestawu  mm 1030/1270 1030/1270
szerokość kotła/zestawu  mm 700/1300 760/1350
głębokość kotła/zestawu  mm 500/700 540/700
głębokość kotła  mm 550 620

Kotły c.o. podwójne IGNIS - do pobrania

Broszura informacyjna

Ulotka informacyjna o kotłach BAWARIA K5

pobierz

Instrukcja obsługi

Dokumentacja techniczno - ruchowa kotła

pobierz

Karta katalogowa

Karta katalogowa i karta produktu

pobierz

Certyfikaty ekologiczne

Certyfikaty ekologiczne

pobierz

Translate »